Chociaż o masowych zwolnieniach słyszymy coraz rzadziej, to kryzys na rynku gier wideo wciąż nie został całkowicie zażegnany. W ostatnim czasie informowaliśmy was o tym, że Toys for Bob, twórcy Crash Bandicoot 4 It's About Time odłączyli się od Microsoftu. To jednak nie jedynie studio, które decyduje się na niezależność. Najnowszymi informacjami podzielili się twórcy wysoko ocenianych gier strategicznych.

Twórcy z Relic Entertainemnt poinformowali, że zdecydowali się wybrać niezależność i nie będą już dłużej studiem należącym do SEGI. W oficjalnym oświadczeniu zaznaczyli, że pomocą zewnętrznego inwestora będą mogli tworzyć nowe, jeszcze bardziej kreatywne produkcje. W ostatnich latach zespół nie próżnował i stworzył Age of Empires 4 oraz Company of Heroes 3. Odejście od wydawcy nie oznacza porzucenia wsparcia, co zostało zaznaczane w oświadczeniu.

Co sądzicie o nowym rozdziale dla pracowników z Relic? Uważacie, że niezależność dobrze wpłynie na nadchodzące gry tego studia, czy może SEGA była bezpieczniejszym wyborem? Dajcie znać w komentarzach!