Od wielu miesięcy użytkownicy Xbox Game Pass oczekiwali wieści dotyczących debiutu gier przejętego w 2023 roku Activision Blizzard. Chociaż wydawnictwo należy już do Microsoftu, gigant z Redmond nie zamierza wrzucić całej biblioteki w jednym momencie, a zawartość będzie dawkowana na przestrzeni całego roku.

Pierwszą grą, która pojawiła się w Xbox Game Pass, jest Diablo IV. Uwielbiany hack-n-slash RPG zaliczył w zeszłym roku świetną premierą, przyciągając przed ekrany miliony graczy. Pozycja zaskarbiła sobie serca recenzentów i osiągnęła 88 punktów na platformie Opencritic co sprawia, że jest to jedna z najlepiej ocenianych produkcji zeszłego roku.

Okazuje się jednak, że problemy dotyczące dodania gry do subskrypcji zaczynają się jeszcze przed samym odpaleniem pozycji. W związku z tym, że gra dostępna jest na Battle.net, to użytkownicy PC, którzy chcą poznać nową pozycję Blizzarda za pomocą subskrypcji Microsoftu muszą założyć konto na dodatkowym launcherze.

Długo oczekiwana pozycja jest już dostępna do pobrania na Xbox Series X|S i PC w subskrypcjach Xbox Game Pass for Console, Xbox Game Pass for PC oraz Xbox Game Pass Ultimate, jednak do rozgrywki sieciowej na konsoli będziecie potrzebować właśnie tej ostatniej subskrypcji. Zamierzacie wskakiwać do Diablo jeszcze dziś, czy gra będzie musiała poczekać, zanim nadrobicie poprzednie pozycje? Dajcie znać w komentarzach!