Niekończące się problemy Embracer Group powodują, że wydawca musi stawiać na coraz bardziej radykalne środki w celu pozostania na rynku. W ostatnich tygodniach ze spółką pożegnało się Saber Interactive. Twórcy Snowrunner oraz wydawca nadchodzącego Star Wars: Knights of the Old Republic Remake mieli być szczególnie ważnym filarem firmy matki. Warta 2 miliardy dolarów umowa, która nie doszła do skutku, sprawiła, że Embracer Group zostało postawione w sytuacji kryzysowej.

Drugim, niedawno przejętym segmentem, który pożegna się ze szwedzkim wydawcą jest Gearbox Software. Twórcy gier z serii Borderlands zostali sprzedani do Take-Two Interactive za 460 milionów dolarów. W część zakupu wchodzi również przejęcie pozostałych marek spod wydawnictwa Gearboxa, czyli Tiny Tina's Wonderlands, Homeworld, Risk of Rain, Brother in Arms ora Duke Nukem. W składzie Embracera pozostaną jednak twórcy gier z serii Remnant oraz Cryptic Studio odpowiedzialni za Neverwinter.

W aktywnej produkcji ma znajdować się Borderlands 4, kolejna część, uwielbianego przez graczy looter shootera, oraz kontynuacja świeżej serii Tiny Tina's Wonderlands. Studio ma produkować aktualnie aż 5 nowych gier. Produkcje oczywiście znajdują się na różnych etapach rozwoju i minie sporo czasu, zanim większość z nim zostanie ujawniona. Co uważacie o przejęcie Gearboxa? Jest jeszcze sens wspominać o Embracer Group, czy stracili wszystko, na czym wam zależało? Dajcie znać w komentarzach!