W nocy pojawiły się w PS Store obiecane gry, które można pobrać zupełnie za darmo, bez potrzeby posiadania PS+ i zatrzymać na zawsze, a które Sony wręcza nam w ramach akcji #PlayAtHome zachęcającej do nie wychodzenia z domu z wiadomych powodów.

Co ciekawe, spośród 9 gier, 5 przeznaczonych jest dla wszystkich graczy, reszta wyłącznie dla posiadaczy PS VR (tak naprawdę VR obsługuje 5 gier z listy, ale jedna opcjonalnie).

Od dziś, 26 marca w PS Store dostępne są:
- Abzu
- Enter the Gungeon
- Subnautica
- The Witness
- Rez Infinite (działa z i bez PS VR)
- Astro Bot Rescue Mission (tylko PS VR)
- Moss (tylko PS VR i DS4)
- Thumper (tylko PS VR)
- Paper Beast (tylko PS VR i DS4)

Wiemy też już, że w kwietniu w ramach tej samej akcji otrzymamy Horizon Zero Dawn Complete Edition, a grę pobierzemy 20 dnia miesiąca od godziny 5:00 czasu polskiego.

Wciąż nie znamy pozycji które dostaniemy w maju i czerwcu (bo tyle ma potrwać inicjatywa) - sądząc po dotychczasowym rozwoju sytuacji będą to przynajmniej dwie gry AAA od Sony i może to być coś, co wcześniej było już w PS+ bądź PS+ Collection, ale może być też coś czego jeszcze wcześniej nie rozdawano. Miejmy też nadzieję, że przeczucia Sony jakoby od lipca nie trzeba się już było katować dystansem społecznym i siedzeniem w domu się sprawdzą - bo zakładam, że właśnie dla tego program trwa do czerwca włącznie.

Nowych informacji o kolejnych grach nie spodziewałbym się jednak szybciej niż w połowie kwietnia, zwłaszcza, że przed nami jeszcze lista PS+ na czwarty miesiąc roku, już w najbliższą środę.

Ja już dziś przepadłem grając w REZ, wracając myślami do czasów gry grałem jeszcze na PlayStation 2, a teraz zmykam sprawdzić grę na googlach PS VR. A wy, znaleźliście w tej dziewiątce coś dla siebie?