W zeszłym roku Sony wyszło naprzeciw graczom nudzącym się na początku lockdownu w domach i zaoferowało wszystkim za darmo Kolekcję Uncharted i Journey ( Sony rozdaje darmowe gry na PS4. Akcja #PlayAtHome nabiera rozpędu). Po 11 miesiącach od tego wydarzenia, akcja #PlayAtHome wraca i tym razem dostaniemy kolejną produkcję.

Sony zapowiedziało, że w ramach tej inicjatywy ma dla nas kilka niespodzianek, a na dzień dzisiejszy ujawniono dwie z nich. Ta dostępna również u nas, to darmowa gra Ratchet & Clank z 2016, czyli remaster oryginału z 2002 (znana też jako "gra na podstawie filmu na podstawie gry"), który dostępny jest też obecnie w ramach PS+ Collection ( Darmowe gry na PS5 w PS+ Collection: Listopad 2020 - Czerwiec 2022), oraz był dostępny w ramach PS+ w Marcu 2018. Część graczy otrzyma też dostęp do serwisów z anime Funimation / Wakanim , niestety żaden z nich nie jest u nas dostępny, więc w Polsce obejdziemy się smakiem.

Pozostaje więc liczyć, że kolejnych miesiącach (akcja ma potrwać do czerwca) dostaniemy jakieś fajne gry, najlepiej gdyby tym razem było to coś spoza katalogu gier które trafiły już do PS+ czy PS+ Collection. Z drugiej strony powiadają, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, a za darmo to i ocet słodki - ale fajnie gdyby Sony dobierało bonusy tak, aby nie krzywdzić graczy ze względu na kraj zamieszkania.

Przypomnę, że najnowsza część przygód Ratcheta pojawi się na PlayStation 5 już 11 czerwca -  Ratchet & Clank - ex Sony na 2021 - z datą premiery.