Po niemal 9 latach od startu programu PS+ na PS3 i 6,5 roku od startu na PS Vita, Sony przestanie od marca 2019 publikować gry na te platformy. Co prawda sami mieszają się w tym, czy ostatnim miesiącem z grami będzie luty czy marzec, nie mniej to ostatnie 2-3 aktualizacje na te konsole.

PS3 swego czasu dostawało naprawdę dobre pozycje AAA, więc fajnie, gdyby w ostatniej aktualizacji dowalono z grubej rury i rzucono nam coś, czego jeszcze nie było.

Mimo zaprzestania publikacji nowych gier dla PS Vita i PS3, nadal będziecie mogli pobierać już "zaklepane" tytuły - oczywiście tylko posiadając aktywny abonament PS+ (ale jeśli macie w domu PS4, to raczej i tak to robicie). To samo dotyczy usługi save'ów w chmurze, która nadal powinna być aktywna.

Dla przypomnienia, pierwsza aktualizacja na PS3 (i pierwsza w ogóle):

PlayStation Plus

Czerwiec 2010

Field Runners // Age of Zombies // Little Big Planet // WipeOut HD // Destruction Derby // Killzone 2 DLC

Zobacz więcej »

Oraz pierwsza z grami na PS Vita (Uncharted!!!!):

PlayStation Plus

Listopad 2012

Cubixx HD // Ratchet & Clank: All 4 One // Crysis 2 // Gravity Rush // Chronovolt // Tales from Space: Mutant Blobs Attack // Uncharted: Golden Abyss

Zobacz więcej »Wspomniane gry: Field Runners Age of Zombies Little Big Planet WipeOut HD Destruction Derby Killzone 2 DLC Cubixx HD Ratchet & Clank: All 4 One Crysis 2 Gravity Rush Chronovolt Tales from Space: Mutant Blobs Attack Uncharted: Golden Abyss