Po optymizmie związanym z zapowiedziami nowych konsol co kilka dni przychodzą rozczarowania. A to wysokie ceny gier, a to brak przenoszenia sejvów czy nawet brak ulepszenia do nowej wersji gry bez zakupu DLC, które cenowo wyrówna różnicę ze starą platformą.
Sony dodatkowo zapowiedziało też, że kilka gier startowych jak i późniejszych wyjdzie zarówno na PS4 jak i PS5 - są to Spider-Man: Miles Morales, Sackboy Adventure czy Horizon II: Forbidden West. Zniknąć ma też część PS Store dostępnego w przeglądarce ( Sony zmasakruje PS Store. Zniknie mnóstwo zawartości).
Zakup nowej konsoli dla tych gier przestał mieć dla wielu graczy sens, skoro to samo dostaną na PS4 i to jeszcze w niższej cenie.

Jedynym światełkiem w tunelu na dzień premiery pozostawało Demon's Souls, będące remasterem tej samej gry z początków PS3, co sprawia, że różnice graficzne były kolosalne. Teraz jednak wraz z ofertą węgierskiego MediaMarkt wygląda, że to kolejna gra w którą taniej będzie można zagrać na obecnym sprzęcie.

Jeśli ta informacja okaże się prawdziwa, poza Godfall na dzień dzisiejszy nie będzie istniała gra która mogłaby zachęcić do zakupu PlayStation 5 w dniu premiery, 19 listopada.

Gameplay z Demon's Souls (który być może wcale nie będzie wyglądał gorzej na PS4) - poniżej.