Nadszedł 23 czerwca, a dziś nie tylko Dzień Ojca, ale także zupełnie nowe rozdanie abonamentu PlayStation Plus+, wprowadzającego dwa nowe, opcjonalne pakiety Extra i Premium.

Szybkie przypomnienie - droższe pakiety oferują wybrane przez Sony gry, które można pobierać całkowicie za darmo (lub w przypadku gier z PS3 - grać w nie w chmurze, która od dziś dostępna jest także w Polsce).

Ceny pakietów:

PlayStation Plus Essential (czyli usługa którą mamy obecnie, bez zmian - z darmowymi grami co miesiąc i graniem online)
Cena za rok - 240zł (3 miesiące za 100zł i 1 miesiąc za 37zł).

PlayStation Plus Extra (+ 400 gier PS4 i PS5 do pobrania)
Cena za rok - 400zł (3 miesiące za 165zł i 1 miesiąc za 58zł). Pakiet zawiera PS+ Essential (zatem jest o 160zł droższy)

PlayStation Plus Premium (+ 340 gier z PSX, PS2, PSP i PS3 - ostatnia platforma tylko w chmurze, pozostałe w chmurze i do pobrania)
Cena za rok - 480zł (3 miesiące za 200zł i 1 miesiąc za 70zł). Pakiet zawiera PS+ Essential i PlayStation Plus Extra (zatem jest o 240zł droższy niż podstawowy).

Jeśli posiadasz już PS+, dopłacisz jedynie różnicę. Co ważne, jeśli masz abonament na więcej niż rok, musisz dopłacić różnicę za cały okres!

Lista gier

Aktualną listę gier możecie zawsze sprawdzić w górnym menu strony.

Na gameonly.pl: Encyklopedia, a potem Gry w PS+ Extra, Premium i Collection.
Na ps-plus.pl: Lista wszystkich gier, a potem PS+ Premium i Extra.

Cieszy, że w przeciwieństwie do rynków azjatyckich u nas pojawił się jednak obiecane ponad 740 gier. Co prawda niektóre klasyki liczone są podwójnie (wersja na PS4 i PS5 jest liczona osobno), ale to daje aż 897 gier, więc nie ma tutaj mowy o naciągactwie. W tę liczbę wliczone są też pozycje które możemy przez limitowany czas testować na konsoli (save i trofea zostają), a także gry z PS+ Collection.

Pełna lista gier w PS+ Extra / Premium / Collection

Niestety, na liście brakuje części największych hitów ostatnich lat, a sporo gier to pozycje które już w PS+ były - z drugiej jednak strony, przy niemal 900 pozycjach, za dodatkowe 20 złotych miesięcznie na pewno uda się znaleźć przynajmniej kilka gier, których osobny zakup zabolałby nasz portfel znacznie, znacznie mocniej.

Sony poinformowało też dziś, że udostępni wersje NTSC klasyków z PSX, co jest zmianą bardzo ważną, bowiem sporo z tych gier działa w 30/60 zamiast 25/50 FPS, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku gier wyścigowych czy bijatyk, jak Tekken.