Wczoraj pojawiły się plotki o PlayStation Plus Video Pass, które wyciekły z polskiej wersji witryny PlayStation, ale oczywiście strona szybko została ukryta. Jak się okazuje, nie był to przypadek, bowiem usługa trafi jednie do Polski i na razie do żadnego innego kraju.

Usługa będzie dostępna za darmo przez 12 miesięcy dla wszystkich posiadaczy PS+. Pozwoli ona na pobranie specjalnej aplikacji w PS Store na nasze PS4 lub PS5 i z jej poziomu na oglądanie za darmo wybranych filmów od Sony.

Na start PlayStation Plus Video Pass w Polsce zaoferuje piętnaście filmów oraz sześć seriali.

Filmy:
- Bloodshot
- Jumanji: The Next Level
- Zombieland 2: Double Tap
- Charlie’s Angels (2019)
- Venom (2018)
- The Equalizer 2
- Baby Driver
- Blade Runner 2049
- Underworld: Blood Wars
- Arrival
- Sausage Party
- Inferno (2016)
- American Hustle
- This is the End
- Bad Boys (1995)

Seriale:
- Future Man (sezony 1-3)
- SuperMansion (sezony 1-3)
- Community (sezony 1-6)
- Deadly Class (sezony 1)
- S.W.A.T. (sezony 1-2)
- Lost Girl (sezony 1-5)

Szału nie ma, część z nich pewnie widzieliście, dla niektórych marek pewnie przydałaby się reszta części, a nie tylko jedna - ale firma obiecuje co kwartał zmieniać ofertę.

Polskę wybrano podobno z powodu najlepszej proporcji graczy korzystających z usług VOD na konsoli. Cóż, pewnie wynika to z tego, że wszyscy mają najnowsze telewizory z odpowiednimi aplikacjami i powiększamy statystyki korzystając z konsolowych odpowiedników, z drugiej strony fajnie wiedzieć, że sobie na taką limitowaną na razie usługę zapracowaliśmy naszymi poczynaniami, nawet jeśli wynikają one z tego, że nie wymieniamy telewizorów co roku :)

Aplikacji nie da się pobrać przez sklep internetowy, trzeba to zrobić albo na PS4 poprzez PS Store ("Filmy i TV"), albo na PS5 w menu konsoli w części "Multimedia". Widnieje ona pod nazwą KINO Beta.


Na obecną chwilę aplikacja wygląda na mocno wstępną wersję, nie da się nawet przewinąć porządnie filmu (i tylko za pomocą R1/L1), oraz nie zapamiętuje gdzie kończymy oglądanie. Sama aplikacja pozwala w sumie wybrać film, dźwięk i napisy i to wszystko - wygląda wręcz jak zrobiona w kilka dni. Sony ma jednak rok na poprawki więc pewne w kolejnych tygodniach doda aplikacji płynności i funkcji.