Tradycją jest, że w PS+ Essential dostajemy od 12 lat gry w pierwszy wtorek miesiąca a ich zapowiedź dostajemy w poprzedzającą środę, a teraz nową tradycją jest, że gry w PS+ Extra i Premium dostajemy w trzeci wtorek miesiąca, a ich listę także w poprzedzającą środę. Od lipca, gdy wprowadzono dwa droższe abonamenty, wyłoniła się jeszcze jedna tradycja - posiadacze PS+ Premium dostają nowe klasyki z PSX/PS2/PSP/PS3 co drugi miesiąc. Niestety, nie ma gwarancji, że dostaniemy gry z każdej z tych platform...

3
Polecamy

Można już podsumować swój rok z PlayStation

Czytaj dalej na GameOnly.pl »

Co czeka nas w grudniu? Dla posiadaczy PS+ Extra i Premium, sporo pozycji to będą powtórki z rozrywki, chociaż trafi się tez kilka nowszych gier. Mnie najbardziej cieszy obecność Far Cry 5 i Judgement, bo z jednej strony od dawna chciałem w nie zagrać, z drugiej, wciąż szkoda mi było na nie pieniędzy, bo były ważniejsze tytuły. Będzie też kilka gier dla młodszych graczy, w sam raz na przerwę świąteczną. Fani RPGów ucieszą się z drugiej części "filarów z eternitu" jak żartobliwie, nawiązując do materiału budowlanego popularnego w PRL, niektórzy nazywają świetnego RPGa od Obsidianu.

PS+ Extra i Premium od 20 grudnia 2022:

- WWE 2K22
- Far Cry 5
- Far Cry New Dawn
- Far Cry Primal
- Mortal Shell
- Judgment
- Yakuza: Like a Dragon
- Yakuza 6: The Song of Life
- Middle Earth: Shadow of Mordor
- Middle-Earth: Shadow of War
- The Pedestrian
- Evil Genius 2
- Adventure Time Pirates of the Enchiridion
- Ben 10: Power Trip
- Gigantosaurus The Game
- Pillars of Eternity II: Deadfire - Ultimate Edition
- Worms W.M.D
- The Escapists 2

Lista w najdroższym abonamencie jak zwykle rozczarowuje ilością gier, chociaż z drugiej strony można mieć wrażenie, że skoro co drugi miesiąc dostaniemy po 4-5 tytułów, to i tak w 2023 czeka nas z 25 pozycji, więc może nie będzie tak źle. Z drugiej strony na PSX, PS2, PS3 i PSP wyszło tyle hitów, że wolelibyśmy dostawać po 50 rocznie a i tak na pewno by nie zabrakło materiału na 3-4 lata.

PS+ Premium od 20 grudnia 2022:

- Ridge Racer 2 z PSP
- Heavenly Sword (tylko w chmurze) z PS3
- Oddworld: Abe’s Exoddus z PS1 (był w PS+ dwie generacje temu)
- Pinball Heroes z PSP

Jeśli nie graliście w Heavenly Sword, to gorąco polecam tę pozycję, bo chociaż dziś już czuć, że to gra z początków PS3, to mam nieco wrażenie, że o 2-3 lata wyprzedzała epokę, a słynna końcowa walka, gdzie widzieliśmy setki przeciwników na ekranie do dziś robi wrażenie.