Gdy PlayStation 5 pojawiło się w naszych domach i dostaliśmy opcję pobierania aż 20 gier w ramach PS+ Collection zupełnie za darmo (jedynie na nowej kosnoli) - zastanawiałem się wtedy, jak często pozycje tam dostępne będą się zmieniać, oraz czy po ich wycofaniu będą grywalne (jak comiesięczne gry z PS+ Essential), czy jednak bardziej jak te z PS+ Premium / Extra, które działają tylko gdy są dostępne w katalogu.

W końcu poznaliśmy odpowiedź na te pytania, niestety wraz z informacją o końcu usługi. Wiemy więc już, że przez 2,5 roku na liście nie pojawiła się żadna nowa gra (za to rok temu w maju zniknęła Persona 5), oraz, że gry pozostaną na naszych kontach i można w nie grać zawsze gdy mamy aktywne konto PS+ nawet w najtańszej opcji. Można więc robić przerwy i gier nie trzeba usuwać.

Warto więc pamiętać, aby każdą z gier dodać do biblioteki przed 9 maja, po tym bowiem terminie znikną one wraz z całym PS+ Collection i będzie je można pobrać jedynie, jeśli dodaliśmy/pobraliśmy je kiedykolwiek wcześniej.

Bardzo możliwe, że gry te dołączą do PS+ Extra i Premium, ale tu znów trzeba pamiętać, że tak samo jak się pojawią mogą zniknąć i wtedy już stracimy możliwość ich pobierania - warto więc poświęcić te parę kliknięć przed majem. Trzeba to jednak zrobić na konsoli PS5 - nie da się z aplikacji ani z przeglądarki. Jeśli więc nie macie jeszcze swojej konsoli, to jest ku temu świetna okazja, bowiem w końcu dostawy nadążają za popytem i w ostatnich tygodniach widziałem konsolę na półkach w Mediamarkcie, Mediaexpert, Euro AGD i Neonecie.

1
Polecamy

PlayStation Plus Video Pass - dziś start, na razie tylko w Polsce!

Czytaj dalej »

Swoją drogą... ciekawe co się dzieje z PS+ Video Pass? Za chwilę miną 2 lata od wprowadzenia usługi na rynek, a przestała ona dostawać jakiekolwiek aktualizacje. Może zniknięcie PS+ Collection ma z tym jakiś związek i usługa ta trafi do abonentów Extra i Premium? Przekonamy się zapewne w okolicach kwietnia.

19
Polecamy

Darmowe gry na PS5 w PS+ Collection: Listopad 2020 - Maj 2023

Czytaj dalej »