Za nami połowa miesiąca, więc Microsoft postanowił podzielić się listą gier jakie dostaniemy w ramach abonamentu GamePass w ciągu następnych dwóch tygodni.

1
Polecamy

Świetna marcowa oferta Xbox GamePass

Czytaj dalej na GameOnly.pl »

Tym razem dostaniemy kilka nieco nowszych gier niż w pierwszej połowie miesiąca. Fani wyścigów ucieszą się, gdyż już 24 marca, po 9 miesiącach od premiery, do usługi EA Play trafi F1 2021 od Codemasters, a co za tym idzie na Xboxie gra ta znajdzie się również w GamePassie (na PlayStation trzeba mieć wykupione EA Play osobno). Firma przyzwyczaiła nas, że jej gry trafiają do usługi po ok. 10 miesiącach od premiery, ale z racji, że w ten weekend startuje nowy sezon Formuły 1 postanowiono zapewne zrobić wyjątek, by zachęcić jeszcze więcej graczy do zabawy.

0
Polecamy

Recenzja: F1 2021

Czytaj dalej na GameOnly.pl »

Poza tym, 17 marca pojawią się: Shredders (uboga konkurencja snowboardowego SSX), czy The Dungeon of Naheulbeuk: The Amulet of Chaos przypominające trochę pozycję będącą gdzieś w połowie między Torchlightem a Diablo.

Nieco później, bo 22 marca zadebiutuje na Xboxach spin-off świetnej polskiej planszówki od Avalon Games - Tainted Grail: Conquest, gry osadzonej w legendach arturiańskich. Polecam sprawdzenie samej papierowej gry, gdyż to jedna z bardziej rozbudowanych pozycji, zawierająca paragrafową księgę fabularną, która pcha nas do przodu na podstawie naszych decyzji i muszę przyznać, że robi to lepiej niż większość gier RPG które twierdzą, że wybory mają znaczenie. Tego samego dnia pojawi się też gra z gatunku visual novel, której inną odsłonę znają z PS+ posiadacze PlayStation - Zero Escape: The Nonary Games.

Poza tym, dwa dni później, 24 marca razem z F1 pojawi się pikselartowa przygodówka point-and-click Norco, w której będziemy musieli odnaleźć zaginionego brata, korzystając z pomocy zamieszkujących Południową Luizjanę androidów.

To jednak nie koniec nowości, bowiem 29 marca dostaniemy świetną średniowieczną grę strategiczną Crusader Kings III, coś, co nie często pojawia się na konsolach, a już w ogóle nie za darmo w dniu premiery (tego posiadacze PlayStation mogą więc pozazdrościć).

Miesiąc zakończy gra Weird West, wychodźca 31 marca, taktyczne RPG w którym wcielamy się w kowboi walczących z nadnaturalnymi stworzeniami. Również i ta pozycja pojawi się w dniu swojej premiery.

Custom image

Ostatniego dnia miesiąca z usługi znikną (robiąc miejsce kwietniowym grom): Madden NFL 20, Narita Boy i Shadow Warrior 2. Na razie nie wiadomo czego można się spodziewać, ale muszę przyznać, że gry na najbliższe 15 dni całkiem mnie satysfakcjonują i poza Shredders mam ochotę sprawdzić każdą z nich.