Tak jak w poprzednich latach, z okazji Black Friday czekają nas przeceny konsolowych gier i abonamentów. W tym roku zaczynają się one tydzień wcześniej, bowiem święto wyprzedaży tak naprawdę wypada dopiero 25 listopada. To może i trochę przed czasem, ale z drugiej strony to niewiele z naszymi rodzimymi "Black Weeks", które w niektórych marketach trwają niemal cały rok...

Co można kupić taniej? Są to chociażby kontrolery Dual Sense do PlayStation 5, które zamiast kosztować 320-260zł, kosztują teraz raptem 230zł. Dotyczy to wszystkich wersji kolorystycznych i warto się szybko decydować, bowiem niektóre (np. szary camo) już zniknęły ze sklepów.

Custom image

Na przecenie są też abonamenty PS+, które można zdobyć o wiele taniej:

PS+ Essential – 180 zł zamiast 240 zł (gra online, 3 darmowe gry co miesiąc)
PS+ Extra – 300 zł zamiast 400 zł (kilkaset gier za darmo)
PS+ Premium – 360 zł zamiast 480 zł (ponad 800 gier za darmo, w tym gry z PS3 w chmurze i klasyki z PSX, PS2 i PSP, oraz ich remastery)

Oczywiście, jeśli zakupu dokonacie korzystając z wątpliwego pochodzenia kart doładowań (które są dziwnym trafem tańsze mniej więcej o kwotę VAT), to ceny obniżycie o dodatkowe 20-60zł. Moralność tego rozwiązania jest wątpliwa, to też nie reklamuję które serwisy oferują takowe kody doładowań.

Sporo promocji czeka nas też na pudełkowe wydania gier. Najlepsze oferty to zdecydowanie:

Death Stranding - 39 zł
Ghost of Tsushima- 39 zł
The Last of Us Part II- 39 zł
Grand Theft Auto: The Trilogy- 129 zł
God of War - 39 zł
Little Big Planet 3 - 39 zł
Marvel’s Iron Man VR - 40 zł

Natomiast w wersji cyfrowej w PS Store można polecić:

Alan Wake Remastered - 55 zł
Klonoa Phantasy Reverie Series - 132 zł
STAR WARS Jedi: Fallen Order Deluxe Edition - 41 zł
The Last of Us Part II - 43 zł
Wolfenstein II: The New Colossus - 26 zł

Ceny większości gier dotyczą wersji PS4, ewentualnie PS5 jeśli gra dostała darmowy update (ale każda z nich i tak jest na PlayStation 5 grywalna w ramach wstecznej kompatybilności).

Jeśli chodzi o gry, być może nie są to promocje na które rzucą się najwierniejsi fani Sony (oni bowiem dawno ograli większość tych tytułów), ale dla osób które np. dopiero kupiły PlayStation (zwłaszcza najnowsze PS5) - gry za 39zł to nie lada gratka.

O dziwo na promocję nie trafiły wymienne panele do PS5, które pozostają w cenie 229 - 269zł.