Po nadużywaniu cierpliwości graczy z powodu zamieszek w USA, Sony w końcu podało nową datę odwołanego wydarzenia Future of Gaming. Odbędzie się ono dokładnie tydzień po pierwotnej dacie, czyli już 11 czerwca o 22:00 (u nas tego dnia jest święto kościelne). Nie zmieniamy zdania i na GameOnly odbędzie się nasz komentarz live, widzimy się więc parę minut przed wyznaczoną godziną (w czwartek wrzucimy szczegóły).

Niestety, nie zapowiada się, aby Sony zmieniło plany i aby podczas pokazu pokazano konsolę PlayStation 5, a wciąż mowa jest jedynie o grach. Co nietypowe, cały pokaz ma się odbywać w rozdzielczości 1080p i 30 klatek na sekundę, chociaż same gry oczywiście mają być w lepszej rozdzielczości, ale podobno tak było go łatwiej przygotować. Dziwne to tłumaczenie, bo raz, że mieli dodatkowy tydzień a dwa, że Youtube bez problemu sobie z 4K radzi. Czyżby więc niektóre gry miały z tym problem i jeszcze są dopracowywane, więc aby to ukryć wszystkie zeszły do poziomu obecnej generacji? Niestety, w tej sytuacji ciężko będzie o porządne analizy techniczne od np. Digital Foundry - chyba, że to sami wydawcy zażądali takiego rozwiązania, aby potem móc przykuć ponowie uwagę do gier na swoich pokazach już w pełnej krasie.

Dla przypomnienia, krótka zapowiedź z prawdopodobnym dźwiękiem startowym konsoli PlayStation 5, nawiązującym do pierwszej ich konsoli (gdy startowały gry, bez logo Sony).