Po tym, jak Microsoft nieco przedwcześnie przeciekł, Sony wydaje się być w końcu gotowe na swoje przedstawienie, już na spokojnie. Nietypowym, bardzo krótkim i lakonicznym postem na PS Blogu, do tego w sobotę, co jest już zupełnie niezwykłe - zaproszono nas na wydarzenie PlayStation 5 Showcase (czyli po prostu Pokaz PlayStation 5). Odbędzie się ono w środę, 16 września o 22:00 godzinie polskiego czasu, na twitchu i youtube (link do streama podam w newsie w środę).

Stream ma zawierać nowości dotyczące gier na PlayStation 5 od Worldwide Studios i "deweloperów klasy światowej" (zatem Ubisoft, EA i Square?). Show potrwa 40 minut. Nie podano więcej informacji, ale zazwyczaj Sony w przypadku State of Play dodawało "nie podamy nowych informacji o konsoli" - a tym razem tego dodatku zabrakło.

Wygląda więc, że Show może zawierać informacje na które najbardziej czekamy, a których jeszcze w pełni nie podał Microsoft. Data premiery, cena i tytuły startowe - właśnie to chcielibyśmy zobaczyć w środę. I oby Sony nie zawiodło, nawet jeśli Europa faktycznie będzie musiała poczekać 2-4 tygodnie dłużej (więcej w:  Japończycy również dostali możliwość rezerwacji preorderów PlayStation 5).

Nie mogę się doczekać.

Custom image