Aktualizacja #1, 12.11.2020, 21:49 - na dole wpisu.
Aktualizacja #2, 18.11.2020, 21:26 - na dole wpisu.
----
Oryginalny wpis, 04.11.2020, 23:16:

Dwa dni temu wspominałem o przygodach czekających graczy kupujących PlayStation 5 i chcących pograć na PS VR ( Wsparcie VR na PS5 tylko dla gier z PS4). Przy okazji posypuję głowę popiołem, gdyż wspomniałem, że adapter do PS Camera z PS4 który będzie potrzebny aby PS VR działało na PS5 wymaga wpisania kodu seryjnego z nowej konsoli. Źle jednak przyjrzałem się zdjęciu w materiałach prasowych i okazało się, że wymaganym numerem seryjnym jest ten ze skrzynki PS VR, tzw. processing unit.

Jeśli macie więc PS VR w domu, możecie zamówić adapter już dziś.

Ja zacząłem tą procedurę w czasie pisania tego newsa i przy okazji sprawdzimy jak szybko przejściówka trafi w moje ręce.

Krok 1


Wchodzimy na stronę https://camera-adaptor.support.playstation.com/pl-pl . Po przejściu testu odrzucającego boty, strona zapyta nas o numer seryjny naszej jednostki przetwarzającej (processing unit). Znlazłem go z tyłu czarnej skrzynki od PS VR.


Krok 2


Podajemy adres dostawy. Nic skomplikowanego, chociaż trzeba znaleźć Polskę na liście wszystkich krajów - mimo, że już z samego języka wiadomo, że raczej zgłoszenie jest z Polski więc nasz kraj mógłby być wstępnie wybrany. Co ciekawe, kod pocztowy nie jest wymaganym polem, ale zalecam go nie przegapić, zwłaszcza, jeśli wasza miejscowość nie jest unikalna w skali kraju (a małe wsie często potrafią się powtarzać, nawet w mojej okolicy są przynajmniej trzy Dąbrowy...).


Krok 3


Przesyłamy formularz. Na tę chwilę to wszystko, Sony obiecuje się z nami dalej kontaktować. Aż jestem ciekaw co z tego wyniknie...


Po paru minutach dostaniecie takiego mejla:

---
Aktualizacja #1, 12.11.2020, 21:49

Po 8 dniach od zgłoszenia, a na 3 dni przed połową listopada o której mówiono w poprzednim mejlu, dostałem informację, że adapter już do mnie zmierza:


Co ciekawe, w podglądzie mejla widnieje też napis "Zu deiner Anfrage", oznaczający "Na Twoją prośbę", Sony nie byłoby więc sobą, gdyby przy okazji czegoś nie zepsuło ;)

Czekam więc kolejne 3-6 dni na odbiór przesyłki :) Mam tylko nadzieję, że nie korzystają z usług Poczty Polskiej, gdyż ta u mnie już z góry zakłada wrzucanie awizo do skrzynek bez dzwonienia do domu (listonosz nawet nie zabiera paczek).

---

Aktualizacja #2, 18.11.2020, 21:26

Na dzień przed premierą PS5 w Polsce, znalazłem w końcu w mojej skrzynce nadaną na terenie Niemiec paczkę. W środku - przejściówka z wtyczki do PS Camera, krótka instrukcja (zalecająca podłączenie kamery z tyłu konsoli - ale i z przodu da radę) i oczywiście sam adapter. Jutro przekonam się, czy działa, chociaż PS VR na pewno nie będzie pierwszą rzeczą jaką sprawdzę. Jak napisał Rufik w komentarzu, w jego przypadku zajęło to 4 dni, u mnie było to maksymalne 6, ale to już zapewne wina poczty a nie Sony. Ważne, że nie jest to czasochłonny proces - całość zajęła co prawda 12 dni, ale z wyraźną adnotacją o opóźnionym starcie wysyłki adapterów i teraz powinno to trwać znacznie krócej.