Hideo Kojima wrzucił na swojego twittera kilka zdjęć, pokazujących prace nad nowym trailerem do Death Stranding.

Wiemy już, że Sony nie będzie brało udziału w Targach E3 które odbędą się za nieco ponad miesiąc. Pod koniec marca ( [Aktualizacja #1] Sony zapowiada na poniedziałek prezentację - State of Play) odbył się jednak pierwszy stream firmy, mający zastąpić jej konferencje na różnych targach. Nie wiadomo jaka ma być częstotliwość "State of Play", ale w kwietniu nie dostaliśmy żadnego odcinka. Jeśli więc State of Play będzie pokazywane co dwa miesiące, kolejnego odcinka można spodziewać się w okolicach 25 maja. Przemawia też za tym bliskość E3 (zapewne już od pierwszych dni czerwca zaczniemy być zalewani trailerami i teaserami gier aby przyciągnąć uwagę do targów), oraz informacja od samego Hideo Kojimy, który podczas festiwalu filmowego w nowojorskim Tribeca powiedział, że trailer powinien trafić do graczy w przeciągu miesiąca.

Data premiery Death Stranding wciąż nie jest znana, nie wiadomo też czym będzie gra. Złośliwi twierdzą, że symulatorem chodzenia, z trailerów wynika jednak na razie, że będzie to gra w której transportujemy jakieś bardzo cenne dla ludzi przedmioty w wielkich plecakach, a złe siły próbują je zniszczyć. Znając Kojimę, nie dowiemy się o czym jest gra aż do daty premiery. Niby miała się ona odbyć w tym roku, jednak Mark Cerny mówiąc o PS5 nie chciał tego potwierdzić, a jak wiemy, premiera konsoli nie odbędzie się przed kwietniem 2020 (obecny rok fiskalny firmy). Niektórzy już obstawiają, że Death Stranding będzie tytułem pożegnalnym dla PS4 i pierwszym graficznym killerem dla PlayStation 5.

Pozostaje trzymać kciuki, że State of Play faktycznie odbędzie się już wkrótce, a poza datą premiery Death Stranding dowiemy się też o dacie premiery The Last of Us 2.