Po nieco ponad 11 latach EA ogłosiło zamknięcie serwerów do Burnouta Paradise dla PS3 i X360, oraz PC. Posiadacze Burnout Paradise Remastered mogą spać spokojnie - ich gry nadal będą działać. Serwery zostaną zamknięte 1 sierpnia 2019. Jeśli nie macie więc jeszcze trofeum za spotkanie się z 8 nieznajomych na stadionie Wildcats - macie nieco ponad 100 dni na dokonanie tego, potem nie będzie już opcji gry offline.

To jedna z tych rzeczy która denerwuje mnie w achievementach i trofeach - te do singla i multi zawsze są razem, więc zamknięcie jakiejś gry uniemożliwia wycalakowanie jej po latach. Trofea online albo powinny być w osobnej puli, albo firmy powinny wydawać "patch" nie wymagający już ich zdobywania do platyny (patch dający je wszystkie byłby zbyt dużym oszustwem - można by w kilka godzin odpalając stare gry zebrać kilkaset trofeów, więc olanie ich byłoby lepsze). Niestety - jest jak jest. Może PS5 to zmieni.

Jeśli tęsknicie za Burnoutem - przypominam, że jego twórcy wydali ostatnio podobną grę. Brakuje jej co prawda soundtracku, ale podobno poza tym jest całkiem udanie (jak na 9-osobowy zespół programistów!) -  Spadkobierca Burnouta dostanie soundtrack... ze Spotify.