Aktualizacja 14 maja: - EA Games jednak zrobi wydarzenie przez jeden dzień zamiast trailerów przez 3 dni. Przy obecnym natłoku konferencji, to zdecydowanie lepszy krok i większa szansa na zauważenie wszystkich trailerów, niż wpuszczanie filmów pomiędzy innymi. Nie znamy jednak godziny, możliwe, że całość będzie rozstrzelona lub przegadana.

----

Aktualizacja 13 maja: - Devolver i Nintendo poinformowały o swoich planach, więc dopisałem je na listę. Nintendo niestety ostatnie ze wszystkich, a Devolver tak późno w nocy, że pewnie i tak nikt nie obejrzy. Nie mniej i tak za was obejrzę nawet te najbardziej nudne nocne konferencje, przygotowując zestawienie gier które pokazano (pominę tytuły PC).

----

E3 jak co roku odbędą się w Los Angeles, w dniach 11-13 czerwca (otwarte dla zwiedzających). Tradycyjnie, przed targami swoje konferencje mają największe firmy tworzące gry.
Większość firm ogłosiła już swoje plany, z szeregu wybiło się jedynie Sony i Nintendo, które zaprezentują raczej przygotowane wcześniej prezentacje wideo i na pewno nie zrobią konferencji z publicznością. Na żywo, ze sceny, nowe projekty (a i być może konsolę), zaprezentują:

- 8 czerwca, cały dzień - EA Games
- 9 czerwca, 22:00 - Microsoft (spodziewany nowy Xbox oraz data premiery i pokaz Cyberpunk)
- 10 czerwca, 02:30 - Bethesda (Sony zrezygnowało z tego terminu)
- 10 czerwca, 04:00 - Devolver Digital
- 10 czerwca, 19:00 - PC Gaming Show
- 10 czerwca, 22:00 - Ubisoft
- 11 czerwca, 03:00 - Square Enix
- 11 czerwca, 18:00 - Nintendo Direct

Dodatkowo, należy się spodziewać trailerów bądź streamu bez konferencji od:
- Electronic Arts - między 7 a 9 czerwca (myślę, że będzie duża szansa przegapić gry - postaram się "aktualizować" newsa gdy coś nowego wyjdzie i przesuwać go na górę strony)
- Sony - prawdopodobnie w ostatnich dniach Maja, bo wiem Kojima zapowiedział nowy trailer gry, a raczej nie zrobi tego tylko na youtube ale podczas State of Play ( Kojima kończy prace nad nowym trailerem Death Stranding. Nowe State of Play?).
- Nintendo - oficjalnie nic nie zapowiedzieli, ale w ostatnich latach zawsze odbywał się stream z Nintendo Direct, którego chwilę już nie było, a pokazano sporo gier których daty premier określono jako "2019", więc czas najwyższy je doprecyzować.

Transmisje odbywające się o "ludzkiej" porze (czyli nie po północy), postaram się komentować na stronie na żywo (jeszcze piszę kod który to obsłuży, postaram się zdążyć do czerwca). Zapraszam więc do odwiedzania strony, bliżej samych konferencji oczywiście pojawią się odpowiednie newsy.

Zapowiada się ciekawy rok, bo plotki mówią o prezentacji nowego Xboxa (nazwa kodowa "Anaconda"), a PlayStation już zaczęło informować o swojej konsoli podsycając atmosferę, więc może też zaprezentuje coś więcej ( Redaktor Wired podobno widział PlayStation5!).