Jak podaje strona dealabs, która w przeszłości wsławiła się bardzo trafnymi przeciekami między innymi zestawień PS Plus doczekamy się niedługo ogłoszenia remastera Until Dawn i to nie tylko na PS5, ale także PC. Francuzi nie są jeszcze pewni daty premiery, a także tego czy remaster zagości na obu platformach jednocześnie, ale są natomiast przekonani, że taki projekt zostanie niedługo ujawniony. Do tej pory ich wszystkie przecieki były potwierdzane, toteż możemy być niemal pewni, że remaster Until Dawn nie jest jedynie plotką.

Z notki na stronie możemy się także dowiedzieć jakoby prace nad tytułem trwały od blisko roku, co może wskazywać, że opracowanie portu nie jest wcale proste. Taki ruch ze strony Sony wydaje się dość nieoczekiwany, bo według informacji z ostatniego wycieku —  Ogromny wyciek z Insomniac Games. Nowy Ratchet dopiero w 2029 roku. Tytuły korporacji na PC nie cieszą się wielkim zainteresowaniem graczy. Może się więc okazać, że spłacenie kosztów portu przy znikomym zainteresowaniu graczy na PC zajmie wiele miesięcy.

Sam Until Dawn to survival horror z elementami dramatu, stworzony przez studio Supermassive Games i będący tytułem ekskluzywnym na PlayStation 4. W grze wcielamy się w aż ośmiu młodych dorosłych próbujących przetrwać na górze Blackwood walcząc z prastarym śmiertelnym złem. Co ciekawe studio Supermassive odpowiadające za ten tytuł nigdy nie było własnością Sony, a w 2021 zostało przejęte przez firmę Nordisk Film. Tytuł spotkał się na premierę z mieszanym przyjęciem graczy, choć trzeba zaznaczyć, że podobnie jak The Order 1886 został doceniony po latach.

Sądząc po reakcjach użytkowników Twittera, to informacja o przygotowywaniu remastera nie spotkała się z ciepłym przyjęciem tychże. Trudno się jednak dziwić, bo w ostatnim czasie Sony przygotowuje więcej remasterów niż oryginalnych gier, co nie podoba się fanom platformy.

A wam remaster Until Dawn by się spodobał? Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie!