Koronawirus zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie wciąż nie został jeszcze pokonany, a spirala zakażeń ciągle nabiera rozpędu. Podczas gdy niektóre kraje wprowadzają coraz poważniejsze restrykcje, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa (Polska, Rosja), to inne zdają się na bardziej liberalne podejście, za co płacą swoim życiem setki ich obywateli (Szwecja).

Sony, by zachęcić ludzi do pozostania w domach, zdecydowało się na organizację akcji #PlayAtHome, w której to rozdaje posiadaczom konsol PlayStation 4 darmowe gry. Dla graczy z Polski przeznaczono wielokrotnie nagradzaną Kolekcję Uncharted zawierającą aż trzy części przygód Nathana Drake'a oraz cenionego indyka Journey. Obie te gry możemy zgarnąć od 16 kwietnia, aż do 6 maja.

Abonament PlayStation Plus nie jest wymagany, wystarczy odebrać prezent.

Co ciekawe oferta dla Chin i Niemiec jest inna. W tych krajach gracze zamiast Kolekcji Uncharted otrzymają... Knack 2 — nieco cieplej przyjętą kontynuację głośno wyśmiewanej platformówki projektu Marka Cerny'ego, głównego architekta systemu PlayStation 4 i 5.

Na pewno wielu z Was już się zastanawia jakby tu zgarnąć gry z obu regionów. Jeśli warunki otrzymania prezentu nie ulegną zmianie, to wygląda na to, że wystarczy założyć konto z na region niemiecki i odebrać prezent z poziomu konsoli, by cieszyć się łącznie aż pięcioma tytułami. Szasnsę na wypróbowanie tego sposobu będziecie mieli już jutro, kiedy to akcja Sony oficjalnie ruszy.